Cayman Islander | Diary of a Freelance Programmer traveling the world

Cayman Islander's blog - Diary of Freelance Programmer

Prodám úspěšné Web domény Podnikani v USA .net, .org, .info, .biz

Jako správný "spekulant" s doménami, který často prodává domény všem těm dementům, co nevědí, za co peníze utrácet, tak opět prodávám něco z "mého" portfolia. Nyní tedy "prodávám" domény PodnikanivUSA.net, PodnikanivUSA.org, PodnikanivUSA.info, PodnikanivUSA.us, PodnikanivUSA.biz, kdy prodejní cena je závislá jen na ceně, jakou vám naúčtuje za dané domény váš oblíbený registrátor domén.

Nemám dané domény ani registrované, takže nic nikomu nebrání si je sám registrovat. Doufám jen, že ten můj prodej každý pochopil a že mu snad ty domény přijdou více smysluplné, jak všechny ty dementnosti typu nadrzena.cz, vlhka.cz, přip. leos-mares.cz, což někdo také nabízel k prodeji na Webu a někdo na té doméně provozuje naprostou zhovadilost. Chudák Leoš ;-)

Mimochodem, volné jsou i domény PodnikanivUS.všechno, příp. Podnikani.US, Podnikani.CN, takže spekulantům nebo zájemcům o vybudování opravdových autoritativních Web stránek o podnikání jsou dveře dokořán ;-)


Podnikání "Mejd in Ček" na doméně PodnikanivUSA.cz

Asi hodně čtenářů zná podnětné zážitky ze života českého Honzy, který ke štěstí přišel v USA, kdy o jeho originálních stránkách jsem se zmiňoval poprvé již kdysi dávno ve starším příspěvku o Podnikání v USA.

Nevím, zda je to prvoplánový záměr nebo jen "náhoda", ale připadá mi to naprosto klasické, že doménoví spekulanti nemůžou najít jiný způsob, jak vydělat peníze, no a tak zprovozní reklamní stránky, které jen parazitují na názvu originální domény.

Co jiného, jak reklamní balast, jsou tyto zaparkované stránky plné reklam na doméně PodnikanivUSA.cz?

Podnikani v USA

Co k tomu dodat? Nic, snad jen vyjádřit upřímnou soustrast a politovat současného provozovatele. Mimochodem, původním majitelem byl kdysi Fandor, co tančí s vlky ;-)


Základní informace pro všechny neznalé:

Originální a podnětné stránky o podnikání v USA najdete na doméně www.podnikanivusa.com, což jsou stránky opravdového podnikatele v USA, majitele několika firem, s tipy a nápady z praktického života.

Stránky pouze s reklamou, které parazitují na stejném názvu domény, jsou na www.podnikanivusa.cz, což je typický a ukázkový přístup českých spekulantů, kteří na dané adrese jistě chtějí brzy vybudovat autoritativní Web, jak často rádi všichni spekulanti s doménami prohlašují ;-)

Je ale možné, že jsem předběhl trochu dobu (jako obvykle) a na dané adrese se nějaký opravdový Web v brzké době objeví a informace na stránkách budou k něčemu. Pak se tedy rád omluvím a uveřejním zde klidně oslavnou recenzi s propagací daného Webu ;-)

Schválně, kolik kdo vsadí, že tam nic jiného jak reklama nikdy nebude?

6 comments :

Anonymní řekl(a)...

Nazdar Caymane..nejspíš mě asi za tento příspěvek zabiješ..jsem ten "zastánce blesku a kabátníků" :D ale čistě teoreticky..v čem se liší doménoví spekulanti od českého Honzy? Principielně mi to přijde naprosto stejné..vidím jen člověka, co nakupuje za co nejmíň v číně a prodává koncovým uživatelům s nějakým máržinem, z čehož je živ..nevidím v tom nějaký velký přínos pro společnost, natož pro mě jako koncového uživatele..principielně mi to přijde naprosto stejné jako doménoví spekulanti a burzovní spekulanti..budu jen rád, když mě vyvedeš z omylu..díky Adam

Anonymní řekl(a)...

Pominu teď tvůj oblíbený Blesk a kabátníky (užij si to), ale rozdíl je v tom, že kdo prodává rohlíky nebo kola, tak prodává rohlíky nebo kola. Kdo prodává doménu např. ministerstvovnitra.cz, tak to vydává za něco úplně jiného.

Psal jsem o tom už mnohokrát, např. Taky "prodám" domény, aby si někdo nemyslel:

"Kdo prodává byt, tak prodává byt, kdo prodává rohlíky, tak prodává rohlíky, ale spekulant s doménami zabere jméno a doménu vydává za něco jiného, třeba za stránky o Praze, o Finsku, či o Španělsku."

Detailně jsem to snad vysvětlil v příspěvku
- Jde jen a pouze o způsob našeho myšlení ;-)

Anonymní řekl(a)...

Já se stále divím, kolik energie tomuto tématu dokážete věnovat. Mě s/re milion věcí a kdybych o nich měl psát blog, tak nedělám nic jiného.

Ze všech těch "levicových" postů o doménových spekulantech a kupování domén obecně se mi zdá, že buď závídíte, nebo jste zhrzený z toho, že Vám v domainingu kdysi ujel vlak a tím pádem jste přišel o možnost vydělat x-set tisíc korun prodejem domén "bez práce".

Na druhou stranu se mi také nelíbí podobné "vymr*ávačství" na zaběhnutém jménu. Proto tento komentář berte spíše jako reakci k předchozím článkům o tomto tématu. S pozdravem, Ondra P.

Anonymní řekl(a)...

Když je tu možnost "spekulovat" s doménami, neodporuje to dobrým mravům a ani zákonům dané země, tak proč ne? Vždyť se to přeci jenom všechno dělá pro peníze za které si potom můžeme koupit kousek toho štěstíčka, ne? Když je někdo ochotný danou cenu zaplatit, tak proč na tom nevydělat? Takže ještě jednou. Celé je to jenom o penězích. A to až na prvním místě. Je to celé jenom o poptávce a nabídce. Je to jenom další z mnoha oboru podnikání.

Anonymní řekl(a)...

2 Online hry zdarma: pravda, ale není ta poptávka tak trošku uměle vytvořena tím, že někdo danou doménu zabere? chápu ten princip, že on tam byl první, ale v tomhle souhlasím s Caymanem..je to dementní..nemá to pro nikoho žádný přínos..jen pro člověka co pak shrábne peníze..vím, že na nějaký přínos pro lidstvo tihle lidi vůbec nehrajou, ale to je škoda..na světš by bylo mnohem líp, nebýt spekulantů..a teĎ nemluvím jen o spekulací s doménamy

2 Cayman: Ok, díky..prakticky s Tebou souhlasím..jen nechápu, jestli si opravdu myslíš, že sis každé ráno kupuju Blesk a hned co ho dočtu, vletím na Tvůj Blog..nevím..asi by to moc nedávalo smysl..

Adam

Anonymní řekl(a)...

Jestli si někdo myslí, že někomu něco závidím, tak má pravdu, ale závidím jen některým chytrým lidem jejich znalosti, rozhled, moudrost, toleranci a nadhled, jejich pracovní i osobní úspěchy, nasazení a výdrž dokončovat kvalitně vše, na co šáhnou, jejich originální nápady, invenci, fantazii, humor i lidský přístup, nezištnou pomoc druhým.

Doménovým spekulantům nezávidím opravdu vůbec nic a koho nenapadá jiný důvod, proč kritizuji parazitování na něčích jménech nebo na obecných pojmech, tak ho opravdu lituji. Kritizovat něčí hloupost nemusí být vždy založeno jen na závisti ;-)

Všechno v životě se nemusí přece dělat jen pro peníze a je teď úplně jedno, že je něco v rámci zákona a "jen" na hranici etiky. Kdo tohle nepochopí, tak už nepochopí asi nic a nezbývá mu než se věnovat v životě podobným nesmyslům, dle pravidla svůj k svému.

Okomentovat